Teātra izrāde “Divas Lotiņas”

Gaismas pamatskolā teātri spēlē ne tikai skolēni, bet arī skolotāji. Parasti izrādes tiek iestudētas uz skolotāju dienu, bet šoreiz uzvešanai tika izvēlēts Ē. Kestnera stāsts ,,Divas Lotiņas’’, kas īpaši aktuāls ir tieši Valentīndienas laikā, kad akcentējam ģimeniskās vērtības, mīlestības, draudzības, atbildības un uzticības  nozīmi cilvēka dzīvē.

Abām māsām – Lotei un Luīzei, ko izrādē atveido skolotājas Indra un Marina,  – izdodas apvienot izirušo ģimeni, un tas ir daudzu bērnu klusais sapnis, kas izrādē top iespējams. Galvenais vēstījums ir par to, ka katram no mums ir vajadzīgi gan mamma, gan tētis, gan brāļi un māsas. Un skaists ir arī pasakās iespējamais nobeigums – viss beidzas labi.

Šoreiz vienotā aktieru ansamblī apvienojās gan teātri mīlošie bērni, gan skolotāji. Un tā ir jauna pieredze – sadarboties ar pieaugušajiem skolēniem šķita aizraujoši, bērni strādāja ar dubultu atdevi, izrādē attēlojot gan Lotes un Luīzes skolas draudzenes, gan ārstu, gan fotogrāfu, gan vilciena vadītājus, gan restorāna oficiantu.

Vislielākā atzinība bija neviltota sajūsma un prieks skolēnu acīs, kad tie redzēja savus skolotājus darbojamies uz skatuves.  Izrādes muzikālo noformējumu dziesmās, kas tika komponētas tieši šai izrādei,  ietērpa skolotāja Elga.

Visiem kopā izdevās košs, emocionāls, muzikāls un skaists Valentīndienas priekšnesums.

Priecīgus visiem mīlestības svētkus!