Strēlnieku vakars

15.11. Gaismas pamatskolas skolēni satikās pie skolas karoga, lai pieminētu latviešu strēlniekus. Bērni iepazinās ar galvenajiem vēstures faktiem par latviešu strēlnieku bataljonu veidošanos un izveidoja Dieva zīmi no baltiem ziediem, lai strēlnieku dvēselēm mūžīgs miers aizsaulē.

Kaut gan sāka līt, skolēni, tāpat kā strēlnieki, možu garu nezaudēja un iejusties strēlnieka ,,ādā’’ devās uz skolu. Bija jādarbojas  5. stacijās – jālasa strēlnieku vēstules un jāraksta uz bērza tāss, jāpiedalās ievainotā nonešanā no kaujas lauka, jāizveido zemnīca ar apgaismojumu un jāizžāvē kaujā sabristās zeķes, jāpiedalās granātu mešanā un piramīdu veidošanā, kā arī jāpilnveido ierindas mācības prasmes.

Pasākums aizritēja gan svinīgā, gan jautrā noskaņā, beigās tika nobaudīts  īstu strēlnieku ēdiens – rupjmaize ar speķi, sīpolu  un medu.

Kopumā skolēni uzzināja, ka strēlnieki bija ne tikai drošsirdīgi karavīri, bet arī radoši un dzīvespriecīgi cilvēki, kas brīvajā laikā muzicēja, vingroja, spēlēja teātri, gatavoja suvenīrus.