Starptautiskas spēles “Mēs varam”

10. un 11.septembrī Jāņa Daliņa stadionā Valmierā devīto gadu pēc kārtas notika starptautiskas spēles bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām “Mēs varam”.

Šogad spēles vienkopus pulcēja 220 dalībniekus. Sporta spēlēs piedalījās Latvijas sociālo internātskolu skolēni ar viegliem, vidēji smagiem un smagiem garīgās attīstības traucējumiem no 12 gadu vecuma, dalībnieki no aprūpes centriem, individuālie dalībnieki, kā arī dalībnieki no Igaunijas un Norvēģijas.

“Sporta spēļu galvenais mērķis ir radīt prieku dalībniekiem un rast iespēju cilvēkiem ar speciālām vajadzībām satikties citam ar citu ārpus ierastās vides. Lai arī ir jāsacenšas vairākās disciplīnās, ikviena starts tiks atzinīgi novērtēts. Noslēgumā visi saņems medaļas neatkarīgi no sasniegtajiem rezultātiem. Pasākumā bērni un jaunieši gūst pozitīvas emocijas un apliecinājumu tam, ka kopā viss ir paveicams,” stāstīja pasākuma organizatore Ziemeļvidzemes internātpamatskolas skolotāja Alda Treija.

Divas dienas bērniem un jauniešiem bija iespējams sacensties tādās disciplīnās kā “Boccia” spēle, tāllēkšana, skriešana, bumbiņas mešana tālumā, smilšu maisiņu mešana mērķī, metieni basketbola grozā, futbola soda sitieni un jauktā stafete, kas vienmēr izraisījusi sporta spēļu dalībnieku lielāko sajūsmu un atsaucību.

Šogad tajās piedalījās arī Gaismas skolēni, viņu sporta skolotāja Svetlana. Lepojamies ar jums!