Starptautiskās bočes sacensības

Kuldīgā aizvadītās pirmās Latvijā  starptautiskās bočes sacensības bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Boče – spēle, kurā galvenais uzdevums ir aizripināt bumbiņu vistuvāk mērķa bumbai.

 “Gribējām paplašināt iespēju arī cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem iesaistīties spēlē un tikt biežāk ārpus savas ierastās vides,” tā par apņēmību izveidot pirmās starptautiskās  bočes sacensības saka tās rīkotāji.

Kuldīgā sacensībās piedalījās jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas –  savu valstu labākie bočes spēlētāji, kuri izcīnījuši tiesības piedalīties starptautiskās sacensībās.

Sacensību organizatore Nadija Strazdiņa ir izstrādājusi metodisko materiālu, kā šo spēli mācīt. Iepazīsti spēli arī Tu!

Bočes spēlē uzvar precīzākie, kuri ar savu bumbu trāpa vistuvāk mērķa bumbai. Spēle liek ļoti koncentrēties un domāt stratēģiski. Dalībnieki vispirms tiek atlasīti pēc spējām, tad izveidotas divas divīzijas, atbilstoši atlasei. Jaunieši sacentās  komandu un dubultkomandu spēlēs.

Šajās sacensībās piedalījās arī Gaismas skolas audzēkņi, mūsu komanda iekļuva augstākajā – trešajā divīzijā, iegūstot tajā 3. vietu! Esam lepni un priecājamies!