Rudens aktivitātes Gaismas skolā

Šī gada rudens krāsainās lapas jau gandrīz nobirušas no koku zariem un skolas bērni devušies rudens brīvdienās. Gaismas skolā rudens bijis aktīvs, pasākumiem bagāts laiks. Skolā veidojas jauna tradīcija –viena no mēneša piektdienām daļēji pārvēršas par  radošo darbnīcu aktivitāšu laiku, kurā skolēni veic dažādus uzdevumus, apgūst jaunas iemaņas, kas saistītas ar ikdienas dzīvi.

Skolas aktīvākie sportisti skolotājas Svetlanas Kaļistratovas vadībā piedalījušies vairākās sacensībās ārpus skolas. Visveiksmīgākais bijis starts futbola čempionātā, no kura pārvests kauss par 2.vietu.

17.oktobrī Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā notika starptautisks konkurss “Protu, varu, daru” izglītojamajiem ar attīstības traucējumiem.Konkursā piedalījās 11 komandas. No Gaismas pamatskolas piedalījās četri izglītojamie, kuri apgūst profesionālo pamatizglītību ēdināšanas pakalpojumu programmā. Gaismas pamatskolas komanda konkursā izcīnīja trešo vietu.

Skolā noritēja “Maizes svētki” un projekts “Latvijas koki,” kurā katra klase prezentēja kādu no Latvijas kokiem. Visi kopā priecājāmies par Salaspils kultūras nama cirka studijas “Arlekīns” priekšnesumiem un sportiski aktīvi noskrējām arī skolas rudens krosu. Programmas “Latvijas skolas soma” ietvarā apmeklējām VEF Kultūras pili, kur iepazināmies ar VEF rūpnīcas muzeju un noskatījāmies Rīgas mūzikas novirziena skolu koncertu “Rīgas crescendo.”  Liels pārsteigums skolas dzīvē bija Skolotāju diena – kad mūsu lieliskie skolotāji iejutās izrādes “Vinnijs Pūks un daugi” lomās!

Skolēni kopā ar pedagogiem šogad gatavojas ļoti nozīmīgam pasākumam – XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kuros Gaismas skola piedalīsies projektā “Roku rokā dziesmu rotā.” Mūsu skolas skolotājas Elga Blūzmane un Regīna Grebežniece ir šī projekta mūzikas kolektīvu un deju kolektīvu virsvadītājas. Jau apgūta projekta koprepertuāra dziesma, kuru skolas koris izpildīs svētku sagatavošanas seminārā 6.novembrī.  Gaidīsim speciālo izglītības iestāžu un organizāciju bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām  vokālo kolektīvu, ritma grupu un deju kolektīvu vadītājus mūsu skolā!

Regīna Grebežniece, Gaismas pamatskolas ārpusklases darba organizatore

 

 

19.septembris – Maizes diena

20.septembris – Olimpiskā diena

25.septembris – Salaspils kultūras nama cirka studija “Arlekīns”

8.oktobris – VINNIJS PŪKS UN DRAUGI

9.oktobris – programmas “Latvijas skolas soma” pasākums – VEF Kultūras pils, VEF muzejs un Rīgas mūzikas novirziena skolu koncerta “Rīgas crescendo” apmeklējums

10.oktobris – Republikas sacensības futbolā – kauss un 2.vieta

14.oktobris – Skolas kross

16.oktobris – projekta “Latvijas koki” prezentācija

17.oktobris –  Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā notika starptautisks konkurss “Protu, varu, daru” izglītojamajiem ar attīstības traucējumiem.Konkursā piedalījās 11 komandas.  No Gaismas pamatskolas piedalījās četri izglītojamie, kuri apgūst profesionālo pamatizglītību ēdināšanas pakalpojumu programmā. Gaismas pamatskolas komanda konkursā izcīnīja trešo vietu.

18.oktobrī – radošo aktivitāšu piektdiena