Projektu nedēļa “Sveiks un vesels!”

No 6. līdz 10. februārim Gaismas pamatskolā noritēja  projektu nedēļa, kuras mērķis bija  radīt priekšstatu par veselīga dzīvesveida nozīmi skolas ikdienā un turpmākajā dzīvē.  Skolēni strādāja pie dažādām tēmām un pētīja sirdi, zobus, dzirdi, redzi un  ādu. Sprieda par veselīga uztura nozīmi cilvēka ikdienā un smēķēšanas kaitīgo ietekmi.

 

Projektu nedēļas laikā 1.a/4.c/7.c/8.b klases veidoja radošu darbiņu par tēmu ‘’Augļi un dārzeņi mūsu uzturā’’. Tika krāsoti augļi un dārzeņi, kā arī mācījāmies kur tie aug – kokā vai dobē. Darbojāmies praktiski iepazīstot augļus un dārzeņus – mizojām burkānu, gurķi, banānu un ābolu, kā arī degustējām. Skatījāmies video un klausījāmies dziesmas par šo tēmu.

Klases audzinātāja skolotāja Sandra Rācene

 

8./9.klases skolēni projekta nedēļā pētīja  cilvēka ādu. Savu pētījumu razultātā noskaidroja, kādēļ atšķiras ādas krāsa dažādas rases cilvēkiem. Tika noskaidrotas biežāk  satopamās un arī lipīgās ādas slimības, kā no tām izvairīties. Tika noskaidrotas arī ādas aizsargreakcijas, tās jutība un taustes īpatnības. Skolēni guva priekšstatu par pētniecisko darbu un prezentācijā dalījās ar savām zināšanām.

 

9.p1, p2 un p3 projekta tēma – ,,Smēķēšanas un citu kaitīgo vielu radītie zaudējumi”. Darbs pie projekta tēmas bija interesants visiem iesaistītajiem. Pētot šo tēmu, pārliecinājāmies ne tikai par jau zināmo smēķēšanas un citu kaitīgo vielu ietekmi uz veselību, bet guvām arī jaunas atziņas. Aizraujošs bija pats pētniecības darbs un iespēja ar savām jauniegūtām zināšanām dalīties ar saviem skolas biedriem.

Ļoti interesanta un noderīga bija arī ,,Papardes zieds” nodarbība par tēmu ,,Drošas romantiskas attiecības”, kas ir aktuāla un reizēm sāpīga tēma jauniešiem.

 

Gaismas pamatskolas projektu nedēļā “Sveiks un vesels” 9.k1 un 9.k3 strādāja pie tēmas “Uzturs un veselība”. Izglītojamie vāca informāciju, pielietojot informāciju tehnoloģijas, veidoja prezentācijas un visi kopā plakātu, kuru prezentēja pa klašu grupām auditorijas priekšā.

 

Projektu nedēļas tēma 1.b/7.a/8.a klasei – “Kustos un esmu vesels!”. Jaunieši iepazina dažādus veselīgas atpūtas veidus, piemēram, nūjošanu. Praktiski izmēģinājām kustību rotaļas un spēles, skaitījām skaitāmpantus ar kustībām, dziedājām kustīgās dziesmas.

 

1./2. klašu skolēni kopā noskaidroja, kas ir zobiņu draugi – veselīgi produkti. Zinām arī, kuri produkti zobiņiem nepatīk. Zobu higiēniste Evija Jansone pastāstīja un parādīja, kā pareizi tīrīt zobus. Mūzikas nodarbībās uzzinājām ka arī saulītei ir “zobi” un iemācījāmies nodziedāt dziesmu. Projektu nedēļa mums bija kā aizraujošs atgādinājums, kā pareizi rūpēties par saviem zobiem, lai tie būtu veseli.

 

 

Projektu nedēļas ietvaros skolas zālē noritēja pasākums ,,Sveiks un vesels’’, kurā skolēni jautrās, izzinošās  un atraktīvās  aktivitātēs  izspēlēja savas projektu tēmas. Skolēniem vajadzēja skatīt pasauli caur plastmasas glāzīšu brillēm, nest  karotītē galda tenisa bumbiņu, ieklausīties un saklausīt, kura bumba – basketbola, volejbola vai mazā – atsitas pret zemi, ar acīm ciet, savstarpēji sadarbojoties, iziet caur konusu labirintu, trāpīt ar bumbiņu tam auglim vai dārzenim, kas garšo vislabāk.

Sportiskās aktivitātes noritēja 1. -5. klašu grupā, 6.-9.klašu un profesionālās izglītības klašu grupā un C klašu skolēnu grupā. Skolēniem vajadzēja parādīt gan projekta laikā iegūtās zināšanas, gan prasmi sadarboties grupā. Visiem bija jautri un interesanti.

Paldies skolotājai Indrai!