2007-2009

comenius logo

No 2007. gada rudens Gaismas speciālajā internātpamatskolā tika īstenots Comenius skolu partnerības projekts.

„Iepazīt vienam otru caur mūziku, kultūru, sportu” – tāds ir šī projekta galvenais mērķis.

Mūsu draugu skolas – Sir Charles Parsons skola Ņūkāslā, Lielbritānijā un Chistophorus skola Reinē, Vācijā. Mēs veidojām ciešākas partnerības saites, sadarbībā iesaistot audzēkņus, pasniedzējus un vecākus, tā gūstot zināšanas un izpratni par citu valstu kultūru, mūziku, sportu.

Caur projekta aktivitātēm paaugstinājām mūsu audzēkņu (bērnu ar īpašām vajadzībām) pašapziņu, paplašinājām viņu redzesloku, zināšanas un izpratni par citām kultūrām, nodrošinājām vienlīdzīgas iespējas audzēkņiem ar īpašām vajadzībām sadarboties ar citu Eiropas valstu skolēniem. Projekta ietvaros audzēkņi, pedagoģiskais personāls, vecāki apguva jaunas, citām kultūrām raksturīgas dziesmas (rotaļas), mākslas un sporta aktivitātes, kuras ieteica projektā iesaistītās partnerskolas.

comenius cdProjekta gaitā izstrādāts izglītojoši interaktīvs materiāls, ar kura palīdzību skolēni iepazīs katras dalībvalsts kultūras vērtības.

Izveidotā spēle pieejama trīs valodās – latviešu, angļu un vācu.

uk_schoolSir Charles Parsons skola Ņūkāslā, Lielbritānijā

vaacijas skolaChistophorus skola Reinē, Vācijā

Projekta plānošanas sanāksme Ņūkāslā, Lielbritānijā, 2007. gada oktobris

DSC_0034DSC_0037DSC_0101