2012-2013

MAIJS

16. un 17. maijā Palsmanē notika Latvijas Speciālās Olimpiādes sacensības vieglatlētikā. Gaismas skolu šajās sacensībās pārstāvēja 11 skolēni. Dienas karstas un sutīgas kā vasaras vidū, bet skolēni satraukušies un noskaņojušies visatbildīgākajiem startiem. Pirmā disciplīna – stafešu skrējieni gan zēniem, gan meitenēm. Puiši skrējienu uzsāka pārliecinoši, tomēr neveiksmīgi nododot kociņu, tas krīt un skrējienā paliekam pēdējie. Kopvērtējumā gan ar visu kociņa nomešanu, ierindojamies 9.vietā, apsteidzot trīs komandas. IMG_6425

Meitenes pārliecinoši iegūst 3.vietu un pēc ilgāka laika izcīna Gaismas internātpamatskolai kausu par iegūto vietu. Vēl izcilus rezultātus parādīja Aļona Rižikova – 1.vieta tāllēkšanā C grupas meitenēm, 1.vieta 500m skrējienā, 1.vieta bumbiņas mešanā un ar meitenēm izcīnīta trešā vieta stafetē. Kārlis Liepiņš spēcīgā konkurencē izcīnīja 1.vietu 500m skrējienā un 2. vietu tāllēkšanā. Līga Liepiņa ieguva 2.vietu bumbiņas mešanā, par vienu centimetru zaudējot pirmajai vietai. Tāpat Līga palīdzēja iegūt trešo vietu stafetē un izcīnīja 3.vietu 800m skrējienā. Karīna Ševcova jaunākajā grupā 2.vieta bumbiņas mešanā un trešā stafetes skrējienā. Janai Gaižutei 3.vieta tāllēkšanā, Ivars Irša – trešais ātrākais skrējējs 800m distancē. Raimonds Upmalis bumbiņu raidīja teju 53 metru tālumā un ieguva 2.vietu. Artjoms Denis jaunākajā grupā bija trešais ātrākais skrējējs 60m un bumbiņas mešanā – 2.vieta. Vēl augstas vietas sacensībās ieguva Gatis Rode – 5.vieta bumbiņas mešanā, Ēriks Gertners – 5.vieta gan 800m, gan tāllēkšanā un Brendons Mednis 7.vieta 800m skrējienā un 6.vieta bumbiņas mešanā. Kopā Gaismas skolēni izcīnīja 13 medaļas un kausu, kopvērtējumā iegūstot augsto 3.vietu. Skolēnus startiem sagatavoja skolotāja Jolanta Liepiņa, Palsmanē palīdzīgu roku atbildīgos brīžos sniedza skolotāja Aiga Vavžika.

 

41. Starptautiskajā bērnu mākslas konkursā Lidicē (Čehija) par laureātu kļuvis aušanas pulciņa skolotājas un Tautas mākslas studijas ”’Ulbroka”’ vadītājas Ārijas Vītoliņas audzēknis Raitis Mārtinsons

Čehijas pilsētā Lidicē jau 41.reizi noslēdzies viens no lielākajiem bērnu mākslas konkursiem pasaulē.

Tas šogad veltīts savas tautas etnogrāfiskā mantojuma un tradīciju izzināšanai.2013-03-07 12.52.08

Gaismas internātpamatskolas aušanas pulciņa audzēkņi īpaši šim konkursam nodarbībās studēja tautas amatnieku darinājumus un to etnogrāfiskos rakstus . Skolā notika darbu atlase un uz konkursu Lidicē tika izvirzīts 7 klases audzēkņa Raita Mārtinsona darbs – austa soma ar zalkša zīmi.

Šogad konkursam pavisam iesūtīti vairāk kā 24000 darbu no 62 pasaules valstīm. Dalībnieki, bērni vecumā no 4 līdz 16 gadiem, tiek vērtēti neizdalot atsevišķas vecuma grupas.

Žūrija šogad pavisam piešķīrusi 143 pirmās godalgas – medaļas  un 1200 otrās godalgas – atzinības zīmes.

Raita Mārtinsona iegūtā godalga ir liels prieks gan skolotājai Ārijai Vītoliņai, gan visam skolas kolektīvam.

 

APRĪLIS

9.aprīlis – festivāla NĀC LĪDZĀS koncerts Jelgavas kultūras centrā

festivals_2festivals_1

10. un 17.aprīlis – Garkalnes projekta radošās darbnīcas

garkalne_1 garkalne_2 garkalne_3

17.aprīlis – iepazīšanās ar noliktavas darbinieka darba pienākumiem lielveikalā MAXIMA

maxima

18.aprīlis – Dambretes turnīrs Rīgā Juglas sanatorijas internātskolā

dambrete

18.aprīlis – skolā ar koncertu un dāvaniņām ciemojās vidējās paaudzes deju kolektīvs BALOŽI no Ķekavas novada Baložu pilsētas kultūras nama

balozi-gaisma_1balozi-gaisma_2

MARTS

Amatu mācības stundās paveiktais

amatu_stundas

Aušanas pulciņš

ausanas_pulcins_1ausanas_pulcins_2

 

FEBRUĀRIS

“Metenītis – bagāts vīrs, brauc no kalna dziedādams”

meteni_1meteni_3

“Sirsniņu diena”Gaismas skolā

IMG_3386  IMG_3396

Gaismas internātpamatskolas skolniece Līga Liepiņa lieliski startējusi Latvijas speciālo skolu slēpošanas sacensībās 14.februārī Sveķos. Līga iekļauta mūsu valsts speciālo skolu skolēnu izlases komandā un tagad gatavojas nākamajam startam Baltijas valstu Speciālajā Olimpiādē, kura no 5.marta līdz 7.martam notiks mūsu kaimiņzemē Igaunijā, Otepē.

IMG_3491

Galda spēļu turnīrs

IMG_3497IMG_3510IMG_3521

JANVĀRIS

Latviešu valodas nedēļa I. Ziedoņa Krāsainās pasakas

IMG_3185 IMG_3162 IMG_3147IMG_3218

DECEMBRIS

Svētku gaidīšanas laiks Gaismas skolā

21.decembrī skolas eglītē visu klātesošo sirdis priecēja bērnu sagatavotie priekšnesumi. Pateicības vārdi no skolēnu vecākiem par darbu, ko ikdienā veic viss skolas personāls – tā ir vislielākā balva katram Gaismas skolas darbiniekam. Ar lielu sirsnību to pateica mūsu skolēnu Līgas un Kārļa Liepiņu māmiņa Ilona Grama. Viņa nodeva arī svētku sveicienu – gardās piparkūkas – no maiznīcas FLORA. Katru gadu Ziemsvētkos mūs apciemo arī skolas kaimiņi – firma POLIPLAST. Arī viņu sarūpētās dāvaniņas šogad iepriecināja mūsu skolēnus.
Svētki iemirdzējās, ieskatījās mūsu sirdīs caur sveces liesmiņu, caur egles košumu un mūzikas skaņu dzidrumu, un devās tālāk – arvien tuvāk Jaunajam gadam.

20.decembra vakarā skolēni, kuru centība mācībās un aktivitāte skolas pasākumos šajā mācību semestrī tika novērtēta visaugstāk, devās uz Rīgu uz koncertu “Lauris Reiniks Ziemassvētkos”.

18.decembrī festivāla Nāc līdzās laureāti devās uz svētku eglīti pie Latvijas valsts prezidenta. Šī eglīte noteikti paliks bērnu atmiņā kā vienkārša, sirsnīga saruna ar mūsu valsts vissvarīgāko cilvēku. Kā apliecinājums tam katram tika uzdāvināta arī jauka dāvaniņa – Ziemsvētku mūzikas CD un brīnišķīgi garda piparkūka! Protams – arī fotogrāfija kopā ar prezidentu.

pieprezidenta

12.decembrī Ziemsvētku gaidīšanas laikā pie mums bija mīļi gaidīti ciemiņi – Rīgas Centra sākumskolas 5. un 6.klases priecēja Gaismas skolas bērnus ar uzvedumu par A.Čaku un Ziemsvētku dziesmām un dāvināja mazas dāvaniņas. 18.decembrī Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas rūķi uzstājās ar skaisto uzvedumu “Ziemassvētki rūķu bodē”.

Šī gada pēdējā mācību ekskursija uz Latvijas Dabas muzeju deva zināšanas par Latvijas kokiem un to daudzveidīgo izmantošanu mūsu ikdienā. Paldies muzeja darbiniekiem, kuri katru gada nogali veido tik aizraujošas nodarbības bērniem.

Ulbrokas vidusskolas peldbaseinā noritēja sacensības peldēšanā, kurās ar labiem rezultātiem piedalījās arī Gaismas skolas skolēni.

Gada nogale Gaismas speciālajā internātpamatskolā bijusi ļoti darbīga. 11.decembrī skolēni piedalījās XVI Integratīvās mākslas festivāla “Nāc līdzās” laureātu koncertā Doma baznīcā. Šo jauku svētku noskaņu pilno koncertu varēsim redzēt arī Latvijas Televīzijā 26.decembrī.

naclidzas

NOVEMBRIS

Dzimšanas dienas kūka Latvijai

IMG_1291 IMG_1269IMG_1330

Lāčplēša dienas un Latvijas valsts 94.dzimšanas dienas svinības skolā

00110014 0013 0012

Konkurss “Mana Latvija”

0015 0016

Mācību ekskursija uz “Džimbas skolu”

00170020

 

0019 0018

OKTOBRIS

Sporta diena

IMG_1077 IMG_1123

SEPTEMBRIS

Olimpiskās dienas atzīmēšana

IMG_9745 IMG_9781

Tautas bumbas turnīrs

IMG_9940 IMG_9871

Gaismas skolas audzēkņiem vienmēr ir bijuši labi rezultāti sporta sacensībās.
Skola ir Speciālās Olimpiādes kustības dalībniece un mūsu skolēni ir piedalījušies Speciālajās Olimpiādēs un mājup atgriezušies ar medaļām no Japānas, Ķīnas, Itālijas, Polijas, Grieķijas, Norvēģijas. Pirmais sportiskais pārbaudījums visiem skolas skolēniem ir rudens kross.  Labāko rezultātu ieguvēji dosies uz republikas speciālo skolu sacensībām rudens krosā Lielplatonē.
Šogad pirmo reizi skolā notiks arī sportiskās aktivitātes Olimpiskās dienas atzīmēšanā. Skolēni gatavo speciālu vingrojumu kompleksu, kuru izpildīs visi kopā. Pēc tam sekos komandu sacensības tautas bumbā. Zālāju pie skolas bērni šonedēļ izgreznos ar Olimpisko apļu formā veidotu ziedu paklāju.

kross_2012_062 kross_2012_013