2021-2022

MAIJS

Atkal redzēšanās prieks ar Salaspils kultūras nama bērnu vokālām grupām “Mazputniņi” un “Fantāzija”.

Radošās darbnīcas kopā ar Rīgas pamatskolas “Rīdze” audzēkņiem.

Piedalīšanās integratīvās mākslas festivālā “Nāc līdzās!”

Pavasara talkas pikniks.

LSO Vieglatlētikas sacensības Cēsīs. Piedalījās 9 skolēni. Skolēni skrēja, lēca tālumā, augstumā, meta bumbiņu, skrēja stafeti. Ieguva 8 godalgotas vietas.

Gaismas pamatskolas 2./3. klase bija sporta aktivitātēs PlayOff arēnā.

Gaismas pamatskolas sportiskie jaunieši pārbauda savus spēkus futbolgolfa spēlē. Bijām 3 komandas. Ar labiem rezultātiem.

9.klašu izlaidums.

 

APRĪLIS

No 11. līdz 14. aprīlim Gaismas pamatskolā ritēja projektu nedēļa “Nāc, nākdama, Liela diena, Visi bērni tevi gaida.” Aplūkojām latviskās Lieldienu tradīcijas, apguvām pētnieciskā darba prasmes, stiprinājām sadarbības, praktiskās darbības un radošās prasmes.

12. aprīlī skolas zālē skatījāmies izrādi “Pīlēna ceļojums”.

13. aprīlī iepazināmies ar svētku vēsturi, svinēšanas tradīcijām, klausījāmies dziesmas, dzejoļus, ticējumus.

14. aprīlī degustējām Lieldienu ēdienus, gājām rotaļās, meklējām Lieldienu zaķa paslēptās krāsainās olas.

 

MARTS

24.martā notika Teātra dienu pasākums “Teātra dzīves aizkulises.” Pasākuma dalībnieki iepazinās ar dažādām profesijām, kas ir iesaistītas teātra izrādes tapšanā. Skolēni savas zināšanas parādīja, pareizi atbildot uz  viktorīnas jautājumiem. Un tad sekoja visinteresantākā pasākuma daļa – tika izspēlētas īstas teātra ainiņas, kurās vajadzēja izmantot gan nepieciešamos rekvizītus, gan pieskaņot mūziku un izgaismot aktierus. Bija iespēja arī nogrimmēties atbilstoši lomai. Mēs visi varējām pārliecināties, ka skolā ir daudz talantīgu, atraktīvu skolēnu, kuri var iejusties teātra izrādes aktieru lomās.

 

FEBRUĀRIS

14.-28. februārī profesionālās pavāru palīgu programmas izglītojamie piedalījās virtuālajā starpskolu konkursā “Jautrais pavāriņš”. Tradicionāli pavāru palīgu profesionālo konkursu rīkoja Upesgrīvas pamatskola. Šogad konkursā piedalījās 14 komandas. Mūsu skolas komandai lielisks rezultāts – godpilnā trešā vieta! Konkursā tika vērtēta kūkas receptūra, gatavošanas process un dekorējums. Protams, žūrija nevarēja nogaršot kūku virtuāli, bet paši tās veidotāji gan – pie skaisti klāta galda, ko arī vērtēja žūrija.

Nu jau vairākus gadus gadus pēc kārtas februārī  Gaismas pamatskolā griežas “Dzejas karuselis”. Skolēni lasa, iestudē un sacer dzeju.

Tā kā šogad skolā mēnešu tēmas saistītas ar kokiem, radošajiem uzdevumiem tika izvēlētas dažādas tautasdziesmas par kokiem.

Skolēni aizrautīgi darbojās, veicot uzdevumus gan grupās, gan individuāli. Vecākajās klasēs  akcents tika  likts uz dzejoļu sacerēšanu, par pamatu izmantojot tautasdziesmu rindas,  un satura izpratni, savukārt mazākajās klasēs bērni piedalījās dažādās ar dzejoļu skaitīšanu saistītās aktivitātēs : lēca pie Meža mātes pie riekstiem, izspēlējot tautasdziesmu par vāverīti, meklēja pazudušās atskaņas, pievienoja tautasdziesmām piedziedājumu, ritmizējot ar celofāna maisiņiem u.c.

Pasākuma izskaņā skolēni baudīja saldās balvas no Zvirbulēna, kurš, protams, ir vislabākais dzejoļu skaitītājs.

 

JANVĀRIS

Sagaidot barikāžu dienu 31. atceres dienu, klašu grupas zīmēja, krāsoja un aplicēja ugunskura liesmiņas, lai šo liesmiņu siltumā pieminētu tos cilvēkus, kas pašaizliedzīgi iestājās par vēlmi dzīvot un strādāt neatkarīgā Latvijā, tā paužot visas, brīvību mīlošās, Latvijas tautas nostāju.

Savukārt, 2022. gada 20. janvāra pēcpusdienā notika  1991. gada barikāžu dienām veltīts atceres brīdis, kad bija iespēja vēlreiz ielūkoties satraukuma pilno dienu notikumos un pieminēt tos cilvēkus, kas gāja bojā.

Skolas audzēkņi skandēja dzejoļus un izskanēja divas dziesmas: ,,Kad visi ceļi guņiem pilni” un ,,Zeme, zeme, kas tā zeme”.

Ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, pasākums bija īss, tomēr tas nemazināja tā nozīmību un sirsnību.

 

NOVEMBRIS

Starptautiskās bērnu mākslas izstādes “Lidice 2021” Čehijas kārtas laureāti Gaismas pamatskolas audzēkņi – Kristers, Evija un Nikola, “Nāc Līdzās!” laureāti Marta, Rihards un Pēteris.

Starptautiskās bērnu mākslas izstādes "Lidice 2021" Čehijas kārtas laureāti Gaismas pamatskolas audzēkņi - Kristers, Evija un Nikola, "Nāc Līdzās!"laureāti Marta, Rihards un Pēteris.

Latvijas skolas soma – koncertlekcija “Atmodas dziesmas.”

Latvijas skolas soma - koncertlekcija "Atmodas dziesmas."

Lāčplēša dienai veltīts pasākums pie skolas karoga “Lāčplēša dienas uguntiņas”.

Aleksandra Čaka 120. jubilejas gadam veltīta dzejas lasījumi