Marts Gaismas skolā

21. martā Valmieras Kultūras centrā notika reģionālais festivāls “Nāc līdzās Vidzemē!”. “Simboliski ikviens mēs esam kā puķe Latvijas košajā puķu dārzā. Un, manuprāt, cilvēki ar īpašām vajadzībām ir vieni no skaistākajām puķēm šai puķu kaleidoskopā, jo viņiem ir tik tīras, atvērtas un patiesas dvēseles!”, saka Sarma Freiberga, kas šo festivālu organizē kopš tā pirmās dienas, un ir pārliecināta, ka cilvēku ar īpašām vajadzībām talantiem jādod vieta uz lielajām skatuvēm.

Par godu Latvijas simtgadei, šogad dalībnieki aicināti savos priekšnesumos izmantot  tikai Latvijas autoru radītus darbus.  Vidzemes reģionālajā festivālā bija pieteikušies dalībnieki no Sveķu, Gaismas, Dzelzavas, Katvaru, Rīgas 5. internātpamatskolām, Cēsu sanatorijas internātskolas, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas gan vecākie audzēkņi, gan mazās “Bitītes”, Latvijas Neredzīgo biedrības, Madonas BJC, VSAC “Latgale” Lubānas filiāles.

Labākie priekšnesumi tika izvirzīti uz festivāla noslēguma Lielkoncertu Rīgā 5. aprīlī VEF Kultūras pilī. Tur brauksim arī mēs!

Fotogrāfiju autors: Valmieras Ziņas

 

Koncertlekcijā „Latvijas simtgade manas dzimtas stāstos” savu interpretāciju par simtgades vēstījumu ES ESMU LATVIJA skolu jauniešiem demonstrēja viņu vecumam un pasaules uztverei pietuvinātā paaudze – divas Kultūras akadēmijas studentes – Rozīte Katrīna Spīča un Rasa Jansone. 21. martā šāda koncertlekcija notika arī mūsu skolā.

Koncertlekcijā atlasīti katra laika gaišie un laimīgie dzimtas stāsti – uzsverot, ka cilvēki mēdz pilnvērtīgi dzīvot, saglabāt cilvēcību un pašcieņu, mīlēt un pat būt laimīgi arī visbriesmīgākajos laikos.

 

26.-29. marts projektu nedēļa “Latvija – Eiropas valstu saimē”