Maijs Gaismas skolā

7. maijs. Integratīvās mākslas festivāla “Nāc līdzās” koncerts VEF Kultūras pilī Rīgā.

Pirmo reizi speciālās skolas jaunieši izmēģina Latvijā jauno sporta spēli – futbolgolfu. Uz goda dēļa starp visas Latvijas labākajiem ar 80 spērieniem tiek mūsu skolas jaunietis Adrians Miķelsons.

Triju komandu kopvērtējumā 1.vieta Mareks, Deivids, Artūrs, skolotāja Svetlana. Individuāli –  1.vieta Adrians, 2.vieta Artis, 3.vieta Deivids.

Ceturtdien, 16.maijā, Rīgas pašvaldības policija rīkoja tiesībsargājošo iestāžu lāpu skrējienu Speciālās olimpiādes atbalstam. Skrējienā piedalījās Speciālās olimpiādes atlēti un pārstāvji no dažādām tiesībsargājošajām iestādēm – Rīgas pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī kolēģi no Gulbenes novada pašvaldības policijas.

Skrējiena mērķis ir veicināt toleranci sabiedrībā pret jauniešiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, kā arī speciālo atlētu integrācija sabiedrībā. Šāda veida tiesībsargājošo iestāžu skrējieni jau vairākus gadus norisinās visā pasaulē, bet Rīgā šis būs jau otrais šāda veida skrējiens.

Speciālā olimpiāde ir starptautiska kustība, kas bērniem un jauniešiem ar intelektuālās jeb mentālās attīstības traucējumiem organizē sporta pasākumus gan vietējā, gan starptautiskā līmenī. Latvijas Speciālā Olimpiāde kā sabiedriska sporta organizācija reģistrēta 1998.gada 14.janvārī, bet vēsturiski Speciālās olimpiādes dzimtene ir ASV, kur 1968.gadā bērniem un jauniešiem tika rīkota vasaras nometne, kas tagad ir pāraugusi starptautiskā organizācijā ar 164 dalībvalstīm. Savukārt 45 no šīm valstīm rūpi par kustību ir uzņēmušās tiesībsargājošās iestādes, kuras palīdz organizēt sporta pasākumus, rīko lāpu skrējienus un sporto kopā ar speciālajiem atlētiem.

Tiesībsargājošo iestāžu skrējienā lāpa simbolizē cerības uguni bērniem, kuru kopā ar viņiem nes policijas darbinieki, veidojot vienlīdzīgu sabiedrību, kurā tiek pieņemts ikviens. Speciālās olimpiādes devīze ir: „Ļaujiet man uzvarēt, bet ja es nevaru uzvarēt, tad ļaujiet man būt drosmīgam šajā mēģinājumā”.

Rīgas pašvaldības policija – Deins Millers

23. maijs. Gada gaidītākās sacensības – vieglatlētika. Iegūtas 9 godalgotas vietas.

Darbiņš grūts un atbildīgs, cītīgi trenējušies augstlākšanā, šogad mums zelta medaļas –  Jānim Laizānam 1.vieta,  Marsellai Silkānei 1.vieta, Marekam Silkānam 2.vieta, Janai Gaižutei 3.vieta. 60 m sprints 1.vieta Jānim Laizānam 3.vieta. Bumbiņas mešana – 1.vieta Marsellai, 1.vieta Marekam, 2.vieta Artūram, 3.vieta Janai. Mūsu skolas atlēts paceļ valsts karogu – Marsella Silkāne!

23. maijs. Programmas “Latvijas skolas soma” mācību ekskursija uz Tērvetes Dabas parku.

27. maijs. “Deju virpulis” skolā.

28. maijs. Mācību ekskursija uz Bruknas muižu.

31. maijs. Mācību gada noslēguma pasākums.