Lieldienas

26. martā Gaismas pamatskolas skolotāji un skolēni pulcējās skolas pagalmā, lai iešūpotu un ieskandinātu Lieldienas. Skolēni mazgāja muti avota ūdenī, lai nākamajā gadā nenāktu miegs, meitenes ēda dzērvenes, lai būtu sarkani vaigi, tāpat tika baudīta pūpolu (zirņu) putra, jo Lieldienās jāēd apaļi ēdieni, kas simbolizē saules atnākšanu.
Saimniece Anita visus nopēra, lai nākamajā gadā visi neslimotu un būtu veseli kā rutki un apaļi kā pūpoli. Skolēni gāja rotaļās, dziedāja dziesmas, rotāja zarus un dzina uz mežu ļaunos garus, un dancināja saulīti.
Tāpat apkārt mājai tika skriets ar pīlādža rungu rokās, aizbaidot ļaunos garus. Skolēni labprāt izmēģināja jāšanu uz slotas kāta, lai lopi nākamajā vasarā nebizotu.
Ieradās Lieldienu zaķis, kas piedāvāja grauzt veselīgos burkānus, bet pēc tam aicināja bērnus doties uz stacijām. Skolēniem bija jādekorē Lieldienu ola, jāizrotā zaķis, jāsacenšas, nesot karotē olu, jāpiedalās olu cīņās, jāsalasa ar acīm ciet izkaisītās olas, jāšūpojas, lai nekož odi, jāielec Lieldienās, jāmet bumbas metāla spainīšos.
Pasākuma izskaņā Lieldienu zaķis, kura lomā bija iejuties skolotājs Aldis, atnesa saldos burkānus.