Konkurss «Jaunais pavāriņš»

23. janvārī Upesgrīvas internātpamatskolas gaiteņi un klašu telpas pildījās ar čaklu un priecīgu bērnu balsīm un gardām smaržām. Tur jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās konkurss «Jaunais pavāriņš».
Konkursa sākumā visus skolas zālē pulcēja kaķītis Desmīlītis un pelēns Siermīlītis, lai iepazīstinātu ar konkursa dalībniekiem un retrospekcijā atskatītos uz iepriekšējos konkursa gados pagatavotajiem gardajiem mākslas darbiem, kā arī visus sanākušos ar īpašu «Cepamdziesmu» priecēja Upesgrīvas internātpamatskolas mazo pavāriņu ansamblis, kuru muzikālajam priekšnesumam visi sirsnīgi plaukšķināja līdzi.
Šogad konkursā piedalījās komandas no sešām speciālajām izglītības iestādēm — Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas, Pelču, Lažas, Gaismas, Upesgrīvas internātpamatskolas, kā arī Upesgrīvas internātpamatskolas struktūrvienības «Valdgales skola». Jaunie pavāriņi ir bērni ar smagiem un vidēji smagiem garīgās attīstības traucējumiem, bet tas bērniem nav šķērslis, lai ar skolotāju palīdzību pagatavotu gardu un ļoti skaisti dekorētu ēdienu, kā arī izjustu kopā būšanas un padarīta darba prieku. Tā kā arī ikdienā savās skolās bērni apgūst kulinārijas prasmes, viņiem šis konkurss dod lielisku iespēju parādīt citiem to, ko tad viņi gada laikā ir apguvuši un jaunu iemācījušies.
Pirmajā konkursa gadā dalībnieki gatavojuši saldās kūkas, otrajā — sāļās. Šogad pienācis laiks ķerties klāt dažādu salātu gatavošanai.
Nominācijā «Svētku salāti» uzvarēja Gaismas internātpamatskola ar salātiem «Jubilejas», «Simtgades salātu» gods tika Pelču speciālās internātpamatskolas salātiem «Putrings», nomināciju «Bērnu prieks» ieguva Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas salāti «Skolas», «Kārumnieks» — Lažas speciālās internātpamatskolas saldie salāti «Augļu», par «Pavasara salātiem» tika nominēti Upesgrīvas internātpamatskolas struktūrvienības «Valdgales skola» «Rubīna salāti», bet nominācija «Ekvatora salāti» tika piešķirta Upesgrīvas internātpamatskolas salātiem «Eksotiskie».

Publikācijas oriģināls un pilnā versija –Talsu Vēstis.

ReTV sagatavotais videomateriāls skatāms šeit.