Kalifornijas saulē kaldinātas medaļas

Special Olympics World Games

No 20. jūlijā trīspadsmit Latvijas jaunie atlēti devās uz Speciālās olimpiādes vasaras spēlēm Kalifornijas eņģeļu pilsētā Losandželosā ASV. Latvija spēlēs bija pārstāvēta trīs sporta veidos. Par atlētu drošību, aprūpi un gatavību startiem rūpējās treneri – asistenti: peldēšanā – Laila Lapiņa (Rīgas 1. speciālā internātpamatskola), vieglatlētikā – Vita Felsberga (Gaismas internātpamatskola), basketbolā- Dace Dīvāne (Sveķu internātpamatskola) un Andris Urbāns (Lielplatones internātpamatskola). Delegāciju vadīja Latvijas speciālās olimpiādes valdes priekšsēdētāja Gaļina Kaņejeva. Kopumā Latvijas jaunie atlēti izcīnīja desmit medaļas piecas vieglatlētikā un piecas peldēšanā, bet basketbola komanda savā divīzijā ieguva ceturto vietu. Losandželosas Speciālas olimpiādes vasaras spēlēs atklāja 25. jūlijā un tajās piedalījās 6500 atlētu no 175 valstīm, 2000 treneru un 30000 brīvprātīgo, atklāšanas ceremonijā dalībniekus video uzrunā atbalstīja ASV valsts prezidents Baraks Obama, bet pirmā lēdija Michelle Obama’s dalībniekus sveica klātienē. Cīnoties ar spožo sauli, lielo karstumu (33-36 t C) un Klusā okeāna mitro gaisu no 24. jūlija līdz 2. augustam vieglatlētiem nenācās viegli tikt pie spožā kaluma medaļām, tomēr gandarījums par sasniegtajiem rezultātiem ir milzīgs.

Sveicam mūsu Gaismas internātpamatskolas audzēkni Aivu Bērziņu!

Aiva Bērziņa: 100 m skrējiens 2. vieta, 200 m skrējiens 2. vieta.

Paldies Gaismas internātpamatskolas sporta skolotājai Jolantai Liepiņai par profesionālo ieguldījumu jaunās atlētes sagatavošanā sportisko rezultātu sasniegšanai.

Latvijai ir, ar ko lepoties, par ko priecāties un uz ko tiekties! Paldies visiem, kas mūs atbalstīja, sponsorēja, juta līdz, sagaidīja un domāja labas domas!

Informācija par Speciālās olimpiādes spēlēm Losandželosā pieejama – informācijā medijiem, spēļu dienasgrāmatā.

Latvijas vieglatlētu komandas vecākā trenere, Latvijas speciālās olimpiādes valdes locekle Vita Felsberga