Kultūras mantojums Ropažu novadā

Kultūras mantojums Ropažu novadā

5. septembrī 7.-9. klašu skolēni piedalījās Ropažu novada piedāvātā izzinošā nodarbībā par arheoloģiju un iepazinās ar arheologa profesiju.

Skolēni uzzināja par senajām cilvēku mītnēm – pilskalniem, ēkām, piemēram, Āraišu ezerpili, lauku apmetnēm, apbedījumiem un apbedījumu vietām.

Bērni  iepazinās ar materiāliem, kas iegūti, veicot arheoloģiskos izrakumus. Tika demonstrēti sieviešu un vīriešu galvaskausi, dažādi  trauki un saimniecības priekšmeti, kā arī   bija iespēja likt puzles par arheoloģijas tematiku un  iepazīties ar pieejamo literatūru par arheoloģiju.

Vislielāko interesi skolēnos radīja  galvaskausu izpēte. Lekcijas beigās bērniem  bija iespēja uzdot dažādus jautājumus, visvairāk pārdomu un jautājumu  raisīja  dažādu laikmetu – dzelzs laikmeta, bronzas laikmeta  –  rotaslietas.