Ievads karjeras izglītībā

Katra cilvēka  nākotne ir atkarīga no dažādiem faktoriem, viens no būtiskākajiem ir prasme iekļauties darba tirgū, atrast profesiju, kas ir pa spēkam, iepriecina sirdi un rada gandarījumu, un kļūt dzīvē patstāvīgam.

Izvēlēties profesiju  nav viegli, tāpēc mūsu skolā notiek daudzveidīgi pasākumi, kas ļauj ielūkoties dažādās profesijās, to aizkulisēs, un māca skolēniem izvērtēt, kas patīk un padodas un kādas prasmes ir nepieciešamas, lai šajā profesijā strādātu.

22.martā skolas internātā notika pasākums “Ievads kareras izglītībā”. Pasākuma laikā skolēniem bija jāveic dažādas aktivitātes – jāmizo dārzeņi, jāklāj galds, jāgatavo piena un augļu kokteiļi, jāpiedalās dažādās stafetēs. Tāpat svarīgi bija ievērot drošības un kārtības noteikumus, veicot dažādus uzdevumus – savākt matus, darbojoties ar produktiem, ievērot drošību, darbojoties ar rīvi.

Ikviens no uzdevumiem bija saistīts ar profesijām, kuru apgūšanu piedāvā Gaismas pamatskola.