Iesākot Jauno gadu!

Skolēnu radošie darbi – zīmējumi izstādīti Rīgā bērnu un jauniešu interešu centrā “Auseklis”

17.janvārī. Tautasdziesmu pēcpusdienā skolēni caur tautasdziesmām un no savas personīgās pieredzes un zināšanām izveidoja “laimīga un veiksmīga cilvēka tēlu.” Katra internāta grupa šo tēlu arī uzzīmēja un savā stāstījumā to prezentēja. Izvērsās diskusija par kritērijiem, kas nosaka, vai cilvēks ir veiksmīgs un laimīgs. Skolēni aktīvi eisaistījās diskusijā. Visi nonāca pie kopīga viedokļa – katrs no mums var būt veiksmīgs un laimīgs savā dzīvē, ja viņš ir izglītots, strādīgs, apguvis kādu profesiju un strādā interesantu darbu.

21.janvārī skolas boccia komanda piedalījās Starptautiskajās boccia sacensībās Rīgas 5.internātpamatskolā. URĀ! Mūsu skolas komanda uzvarēja – 1.vieta!

23.janvārī skolā ciemiņi – skolotāji no Cēsīm. Ciemiņus sagaidījām ar skanīgām dziesmām un zvanu orķestra priekšnesumu. Pēc iepazīstināšanas ar skolu Gaismas skolas skolotāji dalījās savā darba pieredzē, iepazīstināja ar pašu veidotajiem metodiskajiem materiāliem.

30.janvārī šī gada pirmo mēnesi noslēdzām ar Jaungada balli. Katra internāta grupa saņēma uzdevumu – “mēmajā šovā” attēlot darbībā dažādas iekārtas, kas saistītas ar pasauli, visumu, zemi, debesīm, dabu un cilvēku zinātniskajiem izgudrojumiem. Bija interesanti redzēt, kāds priekšstats ir par “laika mašīnu”, kuru var tikai iztēloties, un kādu skolēni iztēlojas kosmosa kuģi vai hidroelektrostaciju……

31.janvāra novakari pavadījām laukā pie ugunskura – centāmies izjust, kā bija barikāžu dienās, kad cilvēki sabrauca uz Rīgu sargāt gan Latvijas Televīziju, gan radio māju, pastu, telegrāfu, valdības ēkas. Toreiz viņi nosargāja un izcīnīja mūsu tagadējo brīvību.

Skolā izveidotajā izstādē varam iepazīties ar skolēnu veikumu mācību stundās pie skolotāja O.Gurkovska – vesela virkne dažādu rukšu  atradusi vietu stendos skolas foajē telpā.  Arī logus grezno dažādu izmēru no koka izgatavotās sirdis – jo nu jau esam februārī un gatavojamies gan Valentīndienas pasākumam, gan  tradicionālajam Meteņu masku gājienam.

5.februārī – Dzejas pēcpusdiena……Katrs varēja mēģināt savirknēt kādu jauku dzejoli par draudzību un uzticēšanos. Gan lasījām dzejnieku dzejoļus, gan savus sacerētos pantus.