Gatavojoties un svinot Ziemassvētkus

Piparkūku cepšanas pēcpusdiena

Decembra mēnesis Gaismas pamatskolā aizrit čakli gatavojoties Ziemassvētkiem. Bērni ne tikai gatavo priekšnesumus, bet arī izgatavo rotājumus un cep piparkūkas.

3./4. klase uzaicināja 1./2. klasi uz piparkūku cepšanas pēcpusdienu. Skolēni sadarbojās, viens otram palīdzēja un jautāja arī padomu un palīdzību skolotājām.

Paldies skolotājai Marinai! Svētki nav iedomājami bez piparkūku smaržas!

Internāta eglīte

20.decembrī skolas ēdamzālē notika internāta eglīte. Skolēni sniedza dažādus priekšnesumus – dziesmas, dejas, dzejoļus -, kā arī piedalījās dažādās aktivitātēs, piemēram, izvērtēja iepriekšējo gadu piparkūkās, rakstīja un zīmēja apsveikumus saviem skolas biedriem, rakstīja vēstuli Ziemassvētku vecītim un zīlēja, kā veiksies nākamajā gadā.

Skolas pavārītes bija parūpējušās par skaisti klātiem galdiem un gardu cienastu.

Direktores vietniece audzināšanas darbā  Valda Pavlovska uzteica skolēnu internāta istabiņu noformējumu svētkiem, un labākie un čaklākie istabiņu noformētāji saņēma saldās balvas.

Koncerts “Ziemassvētku ceļojums”

22.decembrī pēc ilgstoša laika perioda Gaismas pamatskolas zālē atkal pulcējās visi skolas skolēni, skolotāji un vecāki, lai izjustu kopīgu svētku svinēšanas prieku.

Šogad Ziemassvētku koncerta laikā bija iespēja paviesoties dažādās valstīs – Amerikā, Meksikā, Norvēģijā, Islandē, Austrijā, Spānijā, Itālijā, Vācijā, Ukrainā, Igaunijā, Anglijā, Francijā, Rumānijā, Latvijā  –  un iepazīties ar svētku svinēšanas tradīcijām tajās.

Pasākuma vadītāju lomā iejutās Diāna un Viesturs, kopīgi dodoties jautrā un krāsainā ceļojumā ar Ziemassvētku vilcieniņu. Ceļojuma laikā bija gan bija jādejo ugunīgas rumāņu un spāņu dejas, gan jāpārvar bīstamas kalnu pārejas, gan jāslēpjas no rūķiem un troļļiem, gan jādekorē svētku egle ar zirnekļiem,  gan arī jāiet dancot ar ķekatniekiem tepat, Latvijā.

Diāna un Viesturs, iepazinušies ar svētku svinēšanas tradīcijām pasaulē, tomēr secināja, ka vislabāk svētku laikā ir būt savās mājās, Latvijā, un baudīt balto sniegu un piparkūku un pīrāgu smaržu.

Pasākuma viesi bija arī ilggadējie sadarbības partneri no uzņēmuma “Europlast”, kas bija sarūpējuši bērniem Ziemassvētku dāvanas.

Novēlam visiem būt ceļotājiem gan reālajā dzīvē, gan savā prātā un sirdī!

Ceļojumiem bagātu nākamo gadu!