Filmu studijas „Animācijas Brigāde” leļļu filmu programma „AB Ceļojums”

CeļojumsFilmu studijas „Animācijas Brigāde” leļļu filmu programma „AB Ceļojums” 12. aprīlī plkst. 10.00 Stopiņu novada, Gaismas internātpamatskolā

 

Latvijas leļļu filmu studija „Animācijas Brigāde” saviem skatītājiem dāvina jaunāko filmu rogrammu „AB Ceļojums”. Šī projekta ietvaros iepriecināti tiek bērni un jaunieši visā Latvijā. Šāds pasākums notiks arī Stopiņos. Programma jau tika izrādīta Koknesē, Cesvainē, Rīgā, Carnikavā, Tukumā, Baldonē, Mālpilī un citviet. Pasākuma laikā skatītājiem būs iespēja noskatīties jaunākās latviešu leļļu animācijas filmas – gan pēc Margaritas Stārastes darbu motīviem veidotās „Sārtulis” un „Kraukšķītis” (režisore Dace Rīdūze, gan seriāla „Avārijas Brigāde” sērijas, kur slavenie Sīlinks, Poteriks un Bembelāts dodas uz Eiropu – „Vāsa” un „Korrida” (režisors Jānis Cimmermanis). Programmā iekļauta arī daudzviet pasules kinofestivāos godalgotā režisora Ēvalda Lāča filma”Eži un Lielpilsēta”, gan Māra Brinkmaņa jaunākā filma ”Meža sargi”. Kino pasākuma laikā ikvienam būs iespēja tikties ar filmu veidotājiem, uzzināt, kā top lelles, kā tās atdzīvojas uz ekrāna un citus leļļu filmu tapšanas noslēpumus. Projekts tapis sadarbībā ar Nacionālo Kinocentru.