Barikāžu atceres pasākums Gaismas pamatskolā

24.01. plkst.13.30 skolēni un skolotāji pulcējas pie simboliska atmiņu ugunskura skolas zālē, pieminot 1991. gada barikāžu dalībniekus.

Skolēni skandēja dzeju, dejoja un  dziedāja. Ar dziesmu ,,Vienprātība’’ atbilstošu noskaņu, dziedot un spēlējot ģitāru, radīja Marta.

Barikāžu dalībnieku  stāstus lasīja skolotāji –  Marina, Indra, Elga, Anita un Aldis.

Pasākuma izskaņā skolēni sprieda par vērtībām, kuru dēļ būtu gatavi iet uz barikādēm. Kā galvenās tika nosauktas brīvība, dzimtene un ģimene.

1. gada barikāžu un Ukrainas kara upuru piemiņai kopīgi tika nodziedāta dziesma ,,Div dūjiņas gaisā skrēja’’.

Pasākums aizritēja svinīgā noskaņā.  Beigās visi kopā izveidoja simbolisku barikāžu piemiņas sienu, ceļot barikādes no mašīnām, baļķiem, sliedēm, smilšu maisiem un betona bluķiem.