Septembris – drošības mēnesis

Septembris – drošības mēnesis.

Atgriežoties skolā, skolēniem aktuāli kļūst jautājumi par drošību, tāpēc 1.-5. klašu un C grupas skolēni 12. septembrī pulcējās skolas zālē, lai pārrunātu būtiskākos drošības likumus.

Tika izrunāts, kā droši šķērsot ielu, kā uzvesties, ja pie durvīm zvana svešinieks, kurā vietā visdrošāk rotaļāties. Tāpat tika noskaidrots, kā rīkoties ar sērkociņiem un elektroierīcēm un ko darīt, ja uz ielas sastopies ar svešiem kaķiem vai suņiem.

Bērni aktīvi iesaistījās diskusijā un zināja atbildes uz ļoti daudziem jautājumiem. Stāstījumu papildināja rotaļas, piemēram, tika spēlēta spēle ,,Luksofors’’, un skolēni varēja iejusties autovadītāja , policista un luksofora lomā.

Pasākuma izskaņā katrs skolēns saņēma sagatavi ar policijas automašīnu, kas klasē pašam jāizveido, tāpat daudzveidīgas darba lapas dažādu drošības noteikumu atkārtošanai.

Drošības nedēļas izskaņā skolēni kopā ar klašu audzinātājiem varēs noslēgt drošības līgumu, kurā apņemsies sargāt savas mantas, nerunāt ar svešiniekiem, neaiztikt svešus dzīvniekus, šķērsot ielu pie zaļās gaismas luksoforā.