20. septembris – Putras diena

Putra jau gadsimtiem ilgi ir iecienīta kā pilnvērtīgs spēka un enerģijas avots, tāpēc Gaismas pamatskolā rudeņos, kad laiks kļūst vēsāks un skolas darbs prasa lielāku enerģiju,  tiek svinēta Putras diena.

Skolēni piedalījās fotoorientēšanās spēlē pēc V. Delles pasakas “Pieci kaķi” motīviem, kurā meklēja skolas pagalmā objektus un  pie tiem piestiprinātos pasaku tēlus un minēja mīklas. Devītās klases skolēni – Niks, Laima, Toms, Laura, Mārcis, Pēteris un Ričards –  iejutās tiesnešu lomā, skaitot punktus par veiktajiem uzdevumiem.

C grupas skolēni izspēlēja V. Delles pasaku ,,Pieci kaķi’’, izmantojot attēlu kartītes un kustību elementus, mācījās pazīt dažādus putraimus, dalījās pieredzē par to lietošanu, atcerējās rotaļas un dziesmas par putru.

Par gardu cienastu  parūpējās pavāra palīgi – Viesturs, Evija, Ingus un Diāna.

Kad putras bija pagaršotas, skolēni uzrakstīja uz papīra karotītēm  savus vārdus un pielika pie tās putras, kas garšoja vislabāk.

Garšīgas bija visas putras, bet vislabāk degustētājiem garšoja saulainā kukurūzas putra.