Category Jaunumi

Attālināta mācīšanās – mēs varam, un mums izdodas!

Kā mēs sportojam attālināti? Strādājam ar prieku, ar azartu. Paši mazākie dodas garās pastaigās, lai atrastu, saklausītu dabā sporta skolotājas norādītās lietas. Meklēt un uzturēt ziņkāri pašiem mazākajiem ir prioritāte sportā.

Vecāko klašu jauniešiem,tiek doti uzdevumi,kas liek aktīvi darboties pašiem ar sporta stundās apgūtajām zināšanām, skolēniem ir jāveic iesildošie, atsildošie vingrinājumi pirms un pēc skrējieniem. Kā arī jānostiprina savas fiziskās prasmes patstāvīgi.

Katram sportiņš tiek pielāgots viņa spējām un sagatavotības līmenim!

Profesionālās izglītības programmas “Ēdināšanas pakalpojumi” 2. un 3. kursa studentu aktīvās mācības un praktiskā darbošanās nav apstājusies!

Visi cītīgi strādā – gan bērni, gan skolotāji. Mēs varam, un mums izdodas!

 

 

 

 

 

 

Lasīt vairāk

Pavasara gaidīšana Gaismas skolā

5. februāris – dzijas balle ar jautrām izdarībām.

28. februāris. Gaismas pamatskolā notika ikmēneša aktivitātes, kas saistītas ar latviešu tradīcijām – maskošanos. Pasākumā piedalījās visi skolas skolēni un skolotāji. Interesantās aktivitātes organizēja skolotāja Anita.

 

 

:)

Lasīt vairāk

Jaunumi janvārī

31.janvārī Gaismas pamatskolā notika radošā aktivitāte “No dzijas līdz cimdam”. Skolēniem bija iespēja piedalīties dažādās, atbilstoši viņu spējām un prasmēm, stacijas. Dažiem skolēniem bija iespēja būt par stacijas vadītājiem – PALDIES Aivai, Danielam, Markam, Adrianam un Mārtiņam! Paldies skolotājiem par atbalstu un palīdzību! Pasākums bija interesants!

 

Ciemiņi – lieli un maziņi – no Salaspils priecēja Gaismas pamatskolas skolēnus ar savu sagatavoto  koncertprogrammu.

 

Konkurss “Jaunais pavāriņš” Upesgrīvas pamatskolā 29.janvārī. Nominācija – “Oriģinālākā kūkas forma”. Simpātiju balva – zelta karote. Piedalījās PP2 un PP 3.

 

Lasīt vairāk

Sagaidot Ziemassvētkus!

NOVEMBRIS

10.novembris – LĀČPLĒŠA dienu godinot, svecīšu aizdegšana laukumā pie valsts karoga.

13.novembris – programmas “Latvijas skolas soma” pasākums Olaines Novadpētniecības un mākslas muzejā par 1.pasaules kara cīņām, par kareivju ikdienas dzīvi ierakumos.

14.novembris – svinīgais pasākums “Mana krāsainā Latvija.” Literāri muzikāls uzvedums, balstoties uz I.Ziedoņa “Krāsainajām pasakām.”

20.-21.novembris – florbola sacensības skolā.

28.novembris. Gaismas skolas jaunieši kopā ar savu sporta skolotāju Svetlanu Kaļistratovu izcīnija 2.vietu Republikā florbolā. Tukuma novada Irlavas sporta namā notika kārtējās LSO sacensības florbolā līdz 15 g. veciem sportistiem. Sacensībās piedalījās 11 komandas no Dzelzavas, Tukuma, Smiltenes, Padures, Spāres, Liepājas, Bērzupes, Rīgas, Pamūšu, Jūrmalas un Gaismas skolām.

Vispirms komandas salozēja divās apkšgrupās un tika izspēlētas divizionēšanas spēles, noskaidrojot komandu sadalījumu divīzijās. Pēc tam notika spēles divīzijās, ņemot līdzi savstarpējo spēļu rezultātus divizionēšanā

Florbola sacensības

 

 

 

 

 

26.novembris – programmas “Latvijas skolas soma” pasākums – izrādes “Brīnumu laiks” apmeklējums Nacionālajā bibliotekā.

 izrādes “Brīnumu laiks” apmeklējums

 

 

 

 

 

Novembris, decembris – pavāru palīgu un 9. klašu profesionālās ievirzes pasākums – kopīgā nodarbība “Sviestmaižu gatavošana”, “Piparkūku cepšana”. Tā arī kompetenču izglītības ietvaros novadītas mācību stundas, kā arī karjeras veidošanas pamatprasmju apguves nodarbības.

28.novembris – “Ābeces svētki” 1.-4.klašu skolēni dodas ciemos uz Burtiņu karaļvalsti.

 

DECEMBRIS

4.decembris – pasākums “Gaidot Ziemassvētkus”

5.decembris – dalība Speciālās Olimpiādes deju sacensībās Valgā, Igaunija.

5.decembris – fonda “Nāc līdzās” koncerta priekšnesumu mēģinājums Rīgas Kinostudijā.

“Nāc līdzās” koncerta priekšnesumu mēģinājums Rīgas Kinostudijā

 

 

 

 

 

 

6.decembris – skolēnu radošās aktivitātes piektdienā.

10.decembris – programmas “Latvijas skolas soma” pasākums – leļļu izrāde par Ķiplociņa piedzīvojumiem Burvju karaļvalstī.

10.decembris – skolas koris piedalās labdarības koncertā Mežciema pansionātā.

5.- 11.decembris – skolēni apmeklēja Ziemas svētku pasākumu  Latvijas Dabas muzejā.

12.decembris – piedalīšanās izstādē PASAULE AP MANI.

Gaismas skolā ciemiņi no pamatskolas Rīdze. Paldies viņiem par priecīgajiem mirkļiem!

Piparkūku rotāšana.

 

 

Lasīt vairāk

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku projekts “Roku rokā dziesmu lokā”

2019. gada 6. novembrī Gaismas pamatskolā pulcējās pedagogi no Latvijas speciālās izglītības iestādēm un organizācijām bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām, lai apgūtu koprepertuāru  XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku projektam “Roku rokā dziesmu lokā.”  Semināra dalībniekus uzrunāja skolas direktore VitaFelsberga un projekta režisore Iveta Zelča.
Mūsu skolēni prezentēja projekta koncerta fināla dziesmu “Kas esmu Tev, Latvija” un nodziedāja arī dažas dziesmas no skolas kora repertuāra. Dziesmu autore – mūsu skolas mūzikas skolotāja un projekta mūzikas kolektīvu vadītāja Elga Blūzmane.
Pedagogi – deju kolektīvu vadītāji apguva projekta koncerta koprepertuāra dejas “Es stāvēju agru rītu” un “No četriem novadiem”, kurām horeogrāfijas veidojusi projekta deju kolektīvu vadītāja Regīna Grebežniece.
Projektā iesaistīto ritma grupu vadītāji iepazinās ar ritma priekšnesumu Ievas Altrofas vadībā.
Novēlam visiem, kas sākuši ceļu uz šīs vasaras lielo notikumu – skolēnu dziesmu un deju svētkiem – veiksmīgu, radošu darbu!
Regīna Grebežniece
Lasīt vairāk

Rudens aktivitātes Gaismas skolā

Šī gada rudens krāsainās lapas jau gandrīz nobirušas no koku zariem un skolas bērni devušies rudens brīvdienās. Gaismas skolā rudens bijis aktīvs, pasākumiem bagāts laiks. Skolā veidojas jauna tradīcija –viena no mēneša piektdienām daļēji pārvēršas par  radošo darbnīcu aktivitāšu laiku, kurā skolēni veic dažādus uzdevumus, apgūst jaunas iemaņas, kas saistītas ar ikdienas dzīvi.

Skolas aktīvākie sportisti skolotājas Svetlanas Kaļistratovas vadībā piedalījušies vairākās sacensībās ārpus skolas. Visveiksmīgākais bijis starts futbola čempionātā, no kura pārvests kauss par 2.vietu.

17.oktobrī Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā notika starptautisks konkurss “Protu, varu, daru” izglītojamajiem ar attīstības traucējumiem.Konkursā piedalījās 11 komandas. No Gaismas pamatskolas piedalījās četri izglītojamie, kuri apgūst profesionālo pamatizglītību ēdināšanas pakalpojumu programmā. Gaismas pamatskolas komanda konkursā izcīnīja trešo vietu.

Skolā noritēja “Maizes svētki” un projekts “Latvijas koki,” kurā katra klase prezentēja kādu no Latvijas kokiem. Visi kopā priecājāmies par Salaspils kultūras nama cirka studijas “Arlekīns” priekšnesumiem un sportiski aktīvi noskrējām arī skolas rudens krosu. Programmas “Latvijas skolas soma” ietvarā apmeklējām VEF Kultūras pili, kur iepazināmies ar VEF rūpnīcas muzeju un noskatījāmies Rīgas mūzikas novirziena skolu koncertu “Rīgas crescendo.”  Liels pārsteigums skolas dzīvē bija Skolotāju diena – kad mūsu lieliskie skolotāji iejutās izrādes “Vinnijs Pūks un daugi” lomās!

Skolēni kopā ar pedagogiem šogad gatavojas ļoti nozīmīgam pasākumam – XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kuros Gaismas skola piedalīsies projektā “Roku rokā dziesmu rotā.” Mūsu skolas skolotājas Elga Blūzmane un Regīna Grebežniece ir šī projekta mūzikas kolektīvu un deju kolektīvu virsvadītājas. Jau apgūta projekta koprepertuāra dziesma, kuru skolas koris izpildīs svētku sagatavošanas seminārā 6.novembrī.  Gaidīsim speciālo izglītības iestāžu un organizāciju bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām  vokālo kolektīvu, ritma grupu un deju kolektīvu vadītājus mūsu skolā!

Regīna Grebežniece, Gaismas pamatskolas ārpusklases darba organizatore

 

 

19.septembris – Maizes diena

20.septembris – Olimpiskā diena

25.septembris – Salaspils kultūras nama cirka studija “Arlekīns”

8.oktobris – VINNIJS PŪKS UN DRAUGI

9.oktobris – programmas “Latvijas skolas soma” pasākums – VEF Kultūras pils, VEF muzejs un Rīgas mūzikas novirziena skolu koncerta “Rīgas crescendo” apmeklējums

10.oktobris – Republikas sacensības futbolā – kauss un 2.vieta

14.oktobris – Skolas kross

16.oktobris – projekta “Latvijas koki” prezentācija

17.oktobris –  Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā notika starptautisks konkurss “Protu, varu, daru” izglītojamajiem ar attīstības traucējumiem.Konkursā piedalījās 11 komandas.  No Gaismas pamatskolas piedalījās četri izglītojamie, kuri apgūst profesionālo pamatizglītību ēdināšanas pakalpojumu programmā. Gaismas pamatskolas komanda konkursā izcīnīja trešo vietu.

18.oktobrī – radošo aktivitāšu piektdiena

 

Lasīt vairāk

Uzsākot jauno mācību gadu

10. oktobris. Atgriezāmies mājās ar pelnīto 2. vietu Republikā!!! Gaismas skolas futbola komandai 2. vieta. Skolas futbola komandas izlasē Mareks Silkāns, Roberts Undzēns, Jānis Laizāns, Jānis Grīnvalds, Artis Jansons un Deivids Kozlovskis. Komandas trenere Svetlana Kaļistratova.

 

7.-8. septembrī Valmierā notika starptautiskas sporta spēles bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām “Mēs varam”, kas pulcēja gandrīz 190 dalībnieku no Latvijas un Igaunijas, kā arī brīvprātīgos palīgus no Norvēģijas. Šādas sporta spēles Valmierā  notika jau divpadsmito reizi.

Sporta spēļu mērķis ir popularizēt sportisku un aktīvu dzīvesveidu bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām vidū, attīstīt sporta svētku tradīciju piekopšanu un palīdzēt integrēt viņus sabiedrībā, veicinot bērnu un jauniešu komunikācijas prasmes. Tāpat sacensības tiek organizētas, lai rastu iespēju bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām satikties ārpus ierastās vides, pārbaudot sportiskās prasmes un fizisko sagatavotību.

Divas dienas bērni un jaunieši sacentīsies tādās disciplīnās kā “Boccia” spēle, tāllēkšana, skriešana, bumbiņas mešana tālumā, smilšu maisiņu mešana mērķī, futbola sitieni pa vārtiem, basketbola metieni un veiklības stafete ar uzdevumiem.

2. septembris – jaunā mācību gada 1.diena!

 

Lasīt vairāk

Maijs Gaismas skolā

7. maijs. Integratīvās mākslas festivāla “Nāc līdzās” koncerts VEF Kultūras pilī Rīgā.

Pirmo reizi speciālās skolas jaunieši izmēģina Latvijā jauno sporta spēli – futbolgolfu. Uz goda dēļa starp visas Latvijas labākajiem ar 80 spērieniem tiek mūsu skolas jaunietis Adrians Miķelsons.

Triju komandu kopvērtējumā 1.vieta Mareks, Deivids, Artūrs, skolotāja Svetlana. Individuāli –  1.vieta Adrians, 2.vieta Artis, 3.vieta Deivids.

Ceturtdien, 16.maijā, Rīgas pašvaldības policija rīkoja tiesībsargājošo iestāžu lāpu skrējienu Speciālās olimpiādes atbalstam. Skrējienā piedalījās Speciālās olimpiādes atlēti un pārstāvji no dažādām tiesībsargājošajām iestādēm – Rīgas pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī kolēģi no Gulbenes novada pašvaldības policijas.

Skrējiena mērķis ir veicināt toleranci sabiedrībā pret jauniešiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, kā arī speciālo atlētu integrācija sabiedrībā. Šāda veida tiesībsargājošo iestāžu skrējieni jau vairākus gadus norisinās visā pasaulē, bet Rīgā šis būs jau otrais šāda veida skrējiens.

Speciālā olimpiāde ir starptautiska kustība, kas bērniem un jauniešiem ar intelektuālās jeb mentālās attīstības traucējumiem organizē sporta pasākumus gan vietējā, gan starptautiskā līmenī. Latvijas Speciālā Olimpiāde kā sabiedriska sporta organizācija reģistrēta 1998.gada 14.janvārī, bet vēsturiski Speciālās olimpiādes dzimtene ir ASV, kur 1968.gadā bērniem un jauniešiem tika rīkota vasaras nometne, kas tagad ir pāraugusi starptautiskā organizācijā ar 164 dalībvalstīm. Savukārt 45 no šīm valstīm rūpi par kustību ir uzņēmušās tiesībsargājošās iestādes, kuras palīdz organizēt sporta pasākumus, rīko lāpu skrējienus un sporto kopā ar speciālajiem atlētiem.

Tiesībsargājošo iestāžu skrējienā lāpa simbolizē cerības uguni bērniem, kuru kopā ar viņiem nes policijas darbinieki, veidojot vienlīdzīgu sabiedrību, kurā tiek pieņemts ikviens. Speciālās olimpiādes devīze ir: „Ļaujiet man uzvarēt, bet ja es nevaru uzvarēt, tad ļaujiet man būt drosmīgam šajā mēģinājumā”.

Rīgas pašvaldības policija – Deins Millers

23. maijs. Gada gaidītākās sacensības – vieglatlētika. Iegūtas 9 godalgotas vietas.

Darbiņš grūts un atbildīgs, cītīgi trenējušies augstlākšanā, šogad mums zelta medaļas –  Jānim Laizānam 1.vieta,  Marsellai Silkānei 1.vieta, Marekam Silkānam 2.vieta, Janai Gaižutei 3.vieta. 60 m sprints 1.vieta Jānim Laizānam 3.vieta. Bumbiņas mešana – 1.vieta Marsellai, 1.vieta Marekam, 2.vieta Artūram, 3.vieta Janai. Mūsu skolas atlēts paceļ valsts karogu – Marsella Silkāne!

23. maijs. Programmas “Latvijas skolas soma” mācību ekskursija uz Tērvetes Dabas parku.

27. maijs. “Deju virpulis” skolā.

28. maijs. Mācību ekskursija uz Bruknas muižu.

31. maijs. Mācību gada noslēguma pasākums.

Lasīt vairāk

Aprīļa jaunumi Gaismas skolā

10. aprīlis. Gaismas skolā notika projekta “Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Stopiņu novadā” informatīvs pasākums 2., 3., 4.kašu  skolēniem par sava ķermeņa pareizu pārvaldīšanu – par stāju, par pareizu sēdēšanu, par mugursomas nešanu u.tml. Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas pasākumiem visiem Stopiņu novada iedzīvotājiem.

11. aprīlis. “Tīra vide, sakopta sēta” – informatīvi izglītojošs pasākums.
12. aprīlis. Vizuāli plastiskās mākslas konkursā “KRĀSAINĀS DOMAS 2019″:
  • vizuālajā mākslā Katrīnai Rutko 2. vieta
  • vizuāli plastiskajā mākslā Ingum Lapiņam 3. vieta
17. aprīlis. Salaspils kultūras nama vokālo ansambļu koncerts.
23.aprīlis. Talkas diena.

25.aprīlī Bērzupes speciālajā internātpamatskolā  notika tradicionālais futbola turnīrs līdz 17 g. veciem sportistiem.

Šogad turnīrā piedalījās 10 speciālo skolu (Bērzupes, Rīgas 5, Gaismas, Pelču (divas komandas), Lažas, Pamūšu, Jūrmalas, Tukuma, Zālītes, Lielplatones) 11 komandas.

Pēc apakšgrupu spēlēm noskaidrojās pusfinālisti – Jūrmala, Lielplatone, Pelči un Gaisma. Pusfinālā Jūrmalas futbolisti uzvarēja Gaismas komandu, bet Pelču skolas 1. komanda – Lielplatones komandu. Finālā Jūrmala – Pelči 2:1. Kopvērtējumā Gaismas skola izcīnīja 4.vietu.

Gaismas skolu pārstāvēja – Artis, Roberts, Jānis, Adrians, Deivids, Mareks, Artūrs. Paldies sporta skolotājai Svetlanai un skolotājai Indrai.

Lasīt vairāk

Mēs lepojamies!

Ar prieku un lepnumu esam sagaidījuši savu čempioni Aivu Bērziņu mājās no vasaras Speciālajām olimpiskajām spēlēm Apvienotajos Arābu Emirātos. Mūsu Aiva Bērziņa, pārstāvot Latviju, futbolā izcīnījusi sudraba medaļu. Paldies visiem par ieguldīto darbu!

 

Mūsu skolas lepnums Jana Gaižute pārstāvēja Latviju starptautiskajās slēpošanas sacensībās Otopē, iegūstot zelta medaļu slēpošanā. Lepojamies!

Lasīt vairāk