Category Jaunumi

Maijs Gaismas skolā

7. maijs. Integratīvās mākslas festivāla “Nāc līdzās” koncerts VEF Kultūras pilī Rīgā.

Pirmo reizi speciālās skolas jaunieši izmēģina Latvijā jauno sporta spēli – futbolgolfu. Uz goda dēļa starp visas Latvijas labākajiem ar 80 spērieniem tiek mūsu skolas jaunietis Adrians Miķelsons.

Triju komandu kopvērtējumā 1.vieta Mareks, Deivids, Artūrs, skolotāja Svetlana. Individuāli –  1.vieta Adrians, 2.vieta Artis, 3.vieta Deivids.

Ceturtdien, 16.maijā, Rīgas pašvaldības policija rīkoja tiesībsargājošo iestāžu lāpu skrējienu Speciālās olimpiādes atbalstam. Skrējienā piedalījās Speciālās olimpiādes atlēti un pārstāvji no dažādām tiesībsargājošajām iestādēm – Rīgas pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī kolēģi no Gulbenes novada pašvaldības policijas.

Skrējiena mērķis ir veicināt toleranci sabiedrībā pret jauniešiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, kā arī speciālo atlētu integrācija sabiedrībā. Šāda veida tiesībsargājošo iestāžu skrējieni jau vairākus gadus norisinās visā pasaulē, bet Rīgā šis būs jau otrais šāda veida skrējiens.

Speciālā olimpiāde ir starptautiska kustība, kas bērniem un jauniešiem ar intelektuālās jeb mentālās attīstības traucējumiem organizē sporta pasākumus gan vietējā, gan starptautiskā līmenī. Latvijas Speciālā Olimpiāde kā sabiedriska sporta organizācija reģistrēta 1998.gada 14.janvārī, bet vēsturiski Speciālās olimpiādes dzimtene ir ASV, kur 1968.gadā bērniem un jauniešiem tika rīkota vasaras nometne, kas tagad ir pāraugusi starptautiskā organizācijā ar 164 dalībvalstīm. Savukārt 45 no šīm valstīm rūpi par kustību ir uzņēmušās tiesībsargājošās iestādes, kuras palīdz organizēt sporta pasākumus, rīko lāpu skrējienus un sporto kopā ar speciālajiem atlētiem.

Tiesībsargājošo iestāžu skrējienā lāpa simbolizē cerības uguni bērniem, kuru kopā ar viņiem nes policijas darbinieki, veidojot vienlīdzīgu sabiedrību, kurā tiek pieņemts ikviens. Speciālās olimpiādes devīze ir: „Ļaujiet man uzvarēt, bet ja es nevaru uzvarēt, tad ļaujiet man būt drosmīgam šajā mēģinājumā”.

Rīgas pašvaldības policija – Deins Millers

23. maijs. Gada gaidītākās sacensības – vieglatlētika. Iegūtas 9 godalgotas vietas.

Darbiņš grūts un atbildīgs, cītīgi trenējušies augstlākšanā, šogad mums zelta medaļas –  Jānim Laizānam 1.vieta,  Marsellai Silkānei 1.vieta, Marekam Silkānam 2.vieta, Janai Gaižutei 3.vieta. 60 m sprints 1.vieta Jānim Laizānam 3.vieta. Bumbiņas mešana – 1.vieta Marsellai, 1.vieta Marekam, 2.vieta Artūram, 3.vieta Janai. Mūsu skolas atlēts paceļ valsts karogu – Marsella Silkāne!

23. maijs. Programmas “Latvijas skolas soma” mācību ekskursija uz Tērvetes Dabas parku.

27. maijs. “Deju virpulis” skolā.

28. maijs. Mācību ekskursija uz Bruknas muižu.

31. maijs. Mācību gada noslēguma pasākums.

Lasīt vairāk

Aprīļa jaunumi Gaismas skolā

10. aprīlis. Gaismas skolā notika projekta “Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Stopiņu novadā” informatīvs pasākums 2., 3., 4.kašu  skolēniem par sava ķermeņa pareizu pārvaldīšanu – par stāju, par pareizu sēdēšanu, par mugursomas nešanu u.tml. Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas pasākumiem visiem Stopiņu novada iedzīvotājiem.

11. aprīlis. “Tīra vide, sakopta sēta” – informatīvi izglītojošs pasākums.
12. aprīlis. Vizuāli plastiskās mākslas konkursā “KRĀSAINĀS DOMAS 2019″:
  • vizuālajā mākslā Katrīnai Rutko 2. vieta
  • vizuāli plastiskajā mākslā Ingum Lapiņam 3. vieta
17. aprīlis. Salaspils kultūras nama vokālo ansambļu koncerts.
23.aprīlis. Talkas diena.

25.aprīlī Bērzupes speciālajā internātpamatskolā  notika tradicionālais futbola turnīrs līdz 17 g. veciem sportistiem.

Šogad turnīrā piedalījās 10 speciālo skolu (Bērzupes, Rīgas 5, Gaismas, Pelču (divas komandas), Lažas, Pamūšu, Jūrmalas, Tukuma, Zālītes, Lielplatones) 11 komandas.

Pēc apakšgrupu spēlēm noskaidrojās pusfinālisti – Jūrmala, Lielplatone, Pelči un Gaisma. Pusfinālā Jūrmalas futbolisti uzvarēja Gaismas komandu, bet Pelču skolas 1. komanda – Lielplatones komandu. Finālā Jūrmala – Pelči 2:1. Kopvērtējumā Gaismas skola izcīnīja 4.vietu.

Gaismas skolu pārstāvēja – Artis, Roberts, Jānis, Adrians, Deivids, Mareks, Artūrs. Paldies sporta skolotājai Svetlanai un skolotājai Indrai.

Lasīt vairāk

Mēs lepojamies!

Ar prieku un lepnumu esam sagaidījuši savu čempioni Aivu Bērziņu mājās no vasaras Speciālajām olimpiskajām spēlēm Apvienotajos Arābu Emirātos. Mūsu Aiva Bērziņa, pārstāvot Latviju, futbolā izcīnījusi sudraba medaļu. Paldies visiem par ieguldīto darbu!

 

Mūsu skolas lepnums Jana Gaižute pārstāvēja Latviju starptautiskajās slēpošanas sacensībās Otopē, iegūstot zelta medaļu slēpošanā. Lepojamies!

Lasīt vairāk

“Nāc līdzās Vidzemē!”

19.martā Siguldas devonā pirmo reizi notika Vidzemes reģionālais atlases  koncerts “Nāc līdzās Vidzemē!”

Siguldas koncerts bija īpaši apmeklēts, jo bija sabraukuši dalībnieki gan no Madonas biedrības “Mēs saviem bērniem”, no Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – deju grupa “Mazās bitītes”, Rīgas 5.internātpamatskolas Slāvu un Mežaparka filiālēm, Sveķu, Pamūšas un Gaismas speciālajām internātpamatskolām, Cēsu internātpamatskolas, Latvijas Neredzīgo biedrības, Rīgas dienas aprūpes centra “Cerību tilts”, Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienības „Imanta”, Rīgas 66.speciālās  skolas un vairāki individuālie dalībnieki. Un, protams, piedalījās arī paši siguldieši no biedrības “Cerību spārni”.  Kopā ap 180 uzstāties griboši bērni, jaunieši un pieaugušie ar īpašām vajadzībām! Ar viņiem kopā bija Siguldas deju grupa “A-Zarts” (vadītāja Guna Briža) un novada vokālā grupa “Zibsnis” (vadītājs Atis Priedītis). Liels paldies par viņu dāvanu – dziesmām dejām mūsu dalībniekiem!

Reģionālo koncertu vērtēja žūrijas komisija – Fonda Nāc līdzās! valdes priekšsēdētāja un festivāla “Nāc līdzās!” direktore Sarma Freiberga, mūziķe, vokālā pedagoģe un Siguldas mākslas skolas projektu vadītāja Elīna Gruzniņa un aktrise, režisore un pedagoģe Ārija Liepiņa Stūrniece.

Uz Rīgu dosies arī Stopiņu novada Gaismas internātpamatskola ar dziesmu „Ejot cauri rudziem”.

Vairāk lasi “Nāc līdzās!” mājaslapā.

Lasīt vairāk

LSO sacensības slēpošanā

28.februārī Pļaviņās slēpošanas un biatlona trasē „Jankas – Jaujas” notika LSO organizētās slēpošanas sacensības. Sacensībās piedalījās 7 speciālās izglītības iestādes – Palsmane, Dzelzava, Rīgas 4.skola, Lielplatone, Spāre, Sveķi, Gaisma. Kopā pulcējot 80 dalībniekus, tai skaitā trenerus un sacensību tiesnešus.

Mūsu skolu pārstāvēja 9 jaunieši – Roberts, Jānis, Jana, Aiva, Marsella, Patrīcija, Katrīna, Kristaps, Mārtiņš. Paldies jauniešiem par cīņas sparu!

Lasīt vairāk

Ceļā uz Pasaules SO vasaras spēlēm

Latvijas Speciālās Olimpiādes izlase gatava doties uz Pasaules SO vasaras spēlēm Apvienotajos Arābu Emirātos! Kuras notiks laika posmā no 08.03.-23.03.2019.Latvijas izlase piedalīsies ar šādiem sporta veidiem- peldēšanu, badmintonu un meiteeņu futbolu! Izlases sastāvā ir sportisti no Šādām speciālajām skolām- Gaismas, Liepājas, Rudzātiem, Palamanes, Kokneses, Sveķu, Spāres , Rīgas 1 skolas un Lielplatones.

Mūsu skolu parstāvēs AIVA BĒRZIŅA!

Lasīt vairāk

Peldēšanas sacensības

Gatavojoties speciālās olimpiādes pasaules spēlēm Abu Dabi, uz starptautiskajām sacensībām devāmies arī mēs. Peldēšanas sacensības un pirmo peldēšanas disciplīnu puišiem atklāja majestāte no Abu Dabi. Gaismas skolas peldēšanas izlases jaunieši izcīnija un pārveda mājās 18 godalgotas medaļas. Skolu pārstāvēja – A.Miķelsons, A.Bērziņa, R.Belovs, T.K.Sergejevs, J.Gaižute, M.Kalniņš., V.Grustāns, A.Grambergs. Paldies jauniešiem!

Lasīt vairāk

Konkurss «Jaunais pavāriņš»

23. janvārī Upesgrīvas internātpamatskolas gaiteņi un klašu telpas pildījās ar čaklu un priecīgu bērnu balsīm un gardām smaržām. Tur jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās konkurss «Jaunais pavāriņš».
Konkursa sākumā visus skolas zālē pulcēja kaķītis Desmīlītis un pelēns Siermīlītis, lai iepazīstinātu ar konkursa dalībniekiem un retrospekcijā atskatītos uz iepriekšējos konkursa gados pagatavotajiem gardajiem mākslas darbiem, kā arī visus sanākušos ar īpašu «Cepamdziesmu» priecēja Upesgrīvas internātpamatskolas mazo pavāriņu ansamblis, kuru muzikālajam priekšnesumam visi sirsnīgi plaukšķināja līdzi.
Šogad konkursā piedalījās komandas no sešām speciālajām izglītības iestādēm — Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas, Pelču, Lažas, Gaismas, Upesgrīvas internātpamatskolas, kā arī Upesgrīvas internātpamatskolas struktūrvienības «Valdgales skola». Jaunie pavāriņi ir bērni ar smagiem un vidēji smagiem garīgās attīstības traucējumiem, bet tas bērniem nav šķērslis, lai ar skolotāju palīdzību pagatavotu gardu un ļoti skaisti dekorētu ēdienu, kā arī izjustu kopā būšanas un padarīta darba prieku. Tā kā arī ikdienā savās skolās bērni apgūst kulinārijas prasmes, viņiem šis konkurss dod lielisku iespēju parādīt citiem to, ko tad viņi gada laikā ir apguvuši un jaunu iemācījušies.
Pirmajā konkursa gadā dalībnieki gatavojuši saldās kūkas, otrajā — sāļās. Šogad pienācis laiks ķerties klāt dažādu salātu gatavošanai.
Nominācijā «Svētku salāti» uzvarēja Gaismas internātpamatskola ar salātiem «Jubilejas», «Simtgades salātu» gods tika Pelču speciālās internātpamatskolas salātiem «Putrings», nomināciju «Bērnu prieks» ieguva Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas salāti «Skolas», «Kārumnieks» — Lažas speciālās internātpamatskolas saldie salāti «Augļu», par «Pavasara salātiem» tika nominēti Upesgrīvas internātpamatskolas struktūrvienības «Valdgales skola» «Rubīna salāti», bet nominācija «Ekvatora salāti» tika piešķirta Upesgrīvas internātpamatskolas salātiem «Eksotiskie».

Publikācijas oriģināls un pilnā versija -Talsu Vēstis.

ReTV sagatavotais videomateriāls skatāms šeit.

Lasīt vairāk

Sniega kurpēs

7.februārī starptautaiskajās sacensībās Lucavsalā satikās 7 speciālās Olimpiādes skolas, lai sacenstos spēkā skriešanā ar sniega kurpēm. Mūsu skolas jaunieši kopā ar sporta skolotāju meta izaicinājumu kaut kam jaunam un nebijušam – sporta veidam, kas speciālajā olimpiādē ienācis pavisam nesen. Pirmo reizi kāpām uz sniega kurpēm, mūsu pirmajās sacensībās izcīnījām medaļas. Janai un Kristapam – katram 2.vieta! Sacensībās piedalījās 7 komandas, tai skaitā viesi no Lietuvas. Sporta skolotāja ļoti lepojas ar saviem sportistiem!

Lasīt vairāk

Iesākot Jauno gadu!

Skolēnu radošie darbi – zīmējumi izstādīti Rīgā bērnu un jauniešu interešu centrā “Auseklis”

17.janvārī. Tautasdziesmu pēcpusdienā skolēni caur tautasdziesmām un no savas personīgās pieredzes un zināšanām izveidoja “laimīga un veiksmīga cilvēka tēlu.” Katra internāta grupa šo tēlu arī uzzīmēja un savā stāstījumā to prezentēja. Izvērsās diskusija par kritērijiem, kas nosaka, vai cilvēks ir veiksmīgs un laimīgs. Skolēni aktīvi eisaistījās diskusijā. Visi nonāca pie kopīga viedokļa – katrs no mums var būt veiksmīgs un laimīgs savā dzīvē, ja viņš ir izglītots, strādīgs, apguvis kādu profesiju un strādā interesantu darbu.

21.janvārī skolas boccia komanda piedalījās Starptautiskajās boccia sacensībās Rīgas 5.internātpamatskolā. URĀ! Mūsu skolas komanda uzvarēja – 1.vieta!

23.janvārī skolā ciemiņi – skolotāji no Cēsīm. Ciemiņus sagaidījām ar skanīgām dziesmām un zvanu orķestra priekšnesumu. Pēc iepazīstināšanas ar skolu Gaismas skolas skolotāji dalījās savā darba pieredzē, iepazīstināja ar pašu veidotajiem metodiskajiem materiāliem.

30.janvārī šī gada pirmo mēnesi noslēdzām ar Jaungada balli. Katra internāta grupa saņēma uzdevumu – “mēmajā šovā” attēlot darbībā dažādas iekārtas, kas saistītas ar pasauli, visumu, zemi, debesīm, dabu un cilvēku zinātniskajiem izgudrojumiem. Bija interesanti redzēt, kāds priekšstats ir par “laika mašīnu”, kuru var tikai iztēloties, un kādu skolēni iztēlojas kosmosa kuģi vai hidroelektrostaciju……

31.janvāra novakari pavadījām laukā pie ugunskura – centāmies izjust, kā bija barikāžu dienās, kad cilvēki sabrauca uz Rīgu sargāt gan Latvijas Televīziju, gan radio māju, pastu, telegrāfu, valdības ēkas. Toreiz viņi nosargāja un izcīnīja mūsu tagadējo brīvību.

Skolā izveidotajā izstādē varam iepazīties ar skolēnu veikumu mācību stundās pie skolotāja O.Gurkovska – vesela virkne dažādu rukšu  atradusi vietu stendos skolas foajē telpā.  Arī logus grezno dažādu izmēru no koka izgatavotās sirdis – jo nu jau esam februārī un gatavojamies gan Valentīndienas pasākumam, gan  tradicionālajam Meteņu masku gājienam.

5.februārī – Dzejas pēcpusdiena……Katrs varēja mēģināt savirknēt kādu jauku dzejoli par draudzību un uzticēšanos. Gan lasījām dzejnieku dzejoļus, gan savus sacerētos pantus.

Lasīt vairāk